Oryantasyon (Mevzuat) eğitimine İTSO (İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Başkan yardımcısı Muhsin Yeter, Yönetim kurulu üyeleri Raşit Özyurt, Hıdır Güneş, Meclis üyeleri, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez ve personel katıldı. 

 

VERİLEN HER EĞİTİM ODANIN KALİTESİNİ YÜKSELTİYOR 

Eğitim öncesi konuşan İskenderun Ticaret ve sanayi Odası  (İTSO)Başkanı Levent Hakkı yılmaz İTSO’ya yeni katılan üyelerin Odalarını daha iyi tanımaları için böyle bir eğitimin yapılmasına karar verdiklerini dile getirdi. Yılmaz; “Daha önceki yıllarda da Odamızda Akreditasyon gereği çok sayıda eğitimler düzenledik. Bu günkü eğitimi önemseyen ve katılım sağlayan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Verilen her eğitim Odanın kalitesini yükselttiğini görebilmekteyiz. Bu tür eğitimlerle Odamıza ve şehrimize daha kaliteli hizmetler vereceğimize inanıyorum” dedi.

Oryantasyon (Mevzuat) eğitimini MB Eğitim ve Danışmanlık-Yönetim Sistemleri ve Akreditasyon Lideri Baş Denetçisi Mehmet Besleme ise, Ticaret ve Sanayi Odalarında düzenlenen bu tür eğitimlere Organların, Meslek Komitelerinin ve Odaların daha iyi tanınması ve tanıtılması amaçlandığını, Meslek Komitelerimiz, Mesleklerine ait  işler hakkında, Meclis veya yönetil kurulu tarafından bilgi istenmesi halinde bu konuda araştırma yapmak ve istemi cevaplandırdıklarını söyledi.

 

KALİTE YÖNETİMİ SİSTEMİ ÖNEMLİ BİR ETKENDİR...

Mehmet Besleme;“Odalarımızın hizmetlerinin daha iyi yapılması için  Kalite yönetim sistemi de önemli etkenler arasındadır. Bu kapsamda üye ihtiyaçlarını beklentinin ötesinde karşılamak, işleri çekip çevirme, bir girişime ilişkin işleri belli bir anlayış içinde yürütme, TS-EN-ISO 9001 Kalite standartları serisi, etkili bir yönetim sisteminin nasıl kurulabileceğini, dökümante edebileceğini ve sürdürülebileceğini ortaya koymaktır. Bu kapsamda Odalarımzda yönetim, Meclis, Genel Sekreterlik ve personeller de görev ve sorumlulukları dahilinde uyum içerisinde olmaları, odaların prestijlerini  daha da arttıracaktır” diye konuştu.

 

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasının da çalışmaları ve bölge ekonomisine sunduğu katkıların önemli yer tuttuğunu ifade eden Besleme, İTSO Yönetimi ve personeline de başarılar diledi.Eğitim sonunda İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter tarafından Eğitmen Mehmet Besleme’ye plaket takdim edildi.