İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Oda üyelerini ve genç girişimcileri zaman zaman ziyaret ettiklerini belirtti. Yılmaz, Besime Mare’yi ziyaret ederek çalışmalar ve sıkıntılar konusunda bilgi alışverişinde bulunduklarını kaydetti.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve Genel sekreter Figen Gül Dönmez, düğün, nişan, toplantı ve önemli organizasyonlara imza atan Besime Mare’yi birlikte ziyaret etti.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Besime Mare’nin genç ve yetenekli Kireççi ailesinin ferdi olan Mimar Nida Kireççi ile birlikte gerek marka gerekse iş hacmi olarak çok başarılı çalışmalar yaptıklarını belirterek,” Küçük dokunuşlarla gönüllere hitap ediyorsunuz. Bu da yaptığınız iş de ne kadar başarılı ve iddialı olduğunuzu göstermektedir. Nida kızımız hem kendi kurumumuzdan mezun hem de odamızda Kadın Girişimcilik kursuna katılarak belge alan genç bir bayan girişimcimiz. Girişimcilerimize yönelik KOSGEB destekli kredi ve hibe desteği de sağlanmaktadır. Oda olarak zaman zaman esnaflarımızı ve işletmelerimizi kendi iş yerlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinliyor ve çözüm yolları arıyoruz. Yeni yeriniz deniz sahilinde ve otantik bir mekan sizlere hayırlı işler diliyoruz ve sizin gibi başarılı bayan girişimcilerimizin sayılarının artmalarını temenni ediyoruz” dedi.

 Besime Kireççi ve kızı Nida Kireççi ise Besime Mare-Besime Organizasyon  Jardin Denini ile İşlerini çok severek yaptıklarını belirterek,” Müşterilerimiz bu görselleri gördükleri zaman çok memnun kalıyorlar. Bizim işimiz devamlılık istiyor ve birçok müteahhitle birlikte çalışıyoruz. Zaman zaman proje, zaman zaman da uygulamalı çalışıyoruz. Özveriyle yaptığımız bu işlerimiz yavaş yavaş ve emin adımlarla ilerliyor ama geri dönüşleri yüzde yüz oluyor. Çizgimizi ve bakış açımızı ön planda tutmamız yaptığımız işlerin devamını sağlıyor.” dedi.

 İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez, bayanlara yönelik girişimcilik kurslarının devam ettiğini, yeni iş yeri açan firmalara KOSGEBİ’in önemli hibe ve kredi desteği sağladığını söyledi.