Arsuz Kaymakamı Musa Sarı Kadem Hatay il başkanı Selma Tunç ve ilçe milli eğitim yetkilileri ile birlikte açılışı gerçekleştirilen kütüphanede öğrencilerin kitaplara olan ilgisi takip altına alınacak.

 Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, KADEM Başkanı Selma Tunç'a ve emeği geçen gezginler grubu okul idaresi ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Sarı,” 15 günlük süreçte beş okulda kütüphane açılışı yaptıklarını, bunun da Milli Eğitim ve okul idarecilerinin koordinesinde çoğunlukla STK’lar ve hayırseverlerin katkısıyla oldu. Okuma alışkanlığı kazanmanın öğrencilerimiz için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Okuma alışkanlığını yaymaya devam edeceğiz.”

 KADEM Başkanı Selma Tunç ise  kütüphanenin açılışına katkı sağlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek,” Kütüphane açmak yeterli değil bol bol kitap okuyacağız çocuklarımıza okutacağız  memleketimize daha çok nasıl katkı sağlarız bunların çalışmalarını yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

   Kütüphane açılışının ardından  bir sınıfta öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet eden heyet öğrencilerle geleceğe dair sohbet ettiler.