Teknosa-Habitat işbirliğinde PayaStem Merkezimizde “Kadınlara Teknoloji Eğitimi “ Sertifika töreni düzenlendi. Törene Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan,  Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ,Teknosa Kurumsal İletişim Müdürü Yonca Erkan ,Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili İlhan Ermiş ve teknoloji eğitimi alan kadınlar katıldı.

Dünya Bankasının 2012 yılında yapmış olduğu dünya ekonomi formu raporunda; İş gücüne kadınların % 1 lik artışı o ülkenin ekonomisine % 7 lik kazanç sağladıkları belirtilen törende Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan 2007 yılında projeye başladıklarını kaydetti. Gürcan, başlattıkları kadın eğitici teknoloji programlarında bugüne kadar 66 ilde 17 bin kadını teknoloji eğitimi vererek dijital okuryazar yaptıklarını söyledi.

Kadın kapalı kapılar arkasında evinde kapalı kalmamalı diyen Payas Belediye Başkanı Bekir Altan,” Ne zaman kadın kapıyı açıp sokağa çıktı, kendini sosyal çevreye adapte etti toplum basamak basamak yükselmeye başladı. Kadının elinin değdiği her yerde farklılıklar vardır. Bizde belediyecilikte kadını öne çıkartmak için gayret sarf ettik.” dedi.

Konuşmaların ardından Eğitime katılarak başarılı olan kadınlara sertifikaları ve hediyeleri Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan ile Belediye Başkanı Bekir Altan tarafından verildi.