Türkiye'de 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında 1 milyon 511 bini okul öncesi, ilköğretim ve lise düzeyinde açık öğretim de dahil toplamda 17 milyon 749 bin 876 öğrencinin 8 aylık eğitim maratonu bugün sone erdi. Öğrenciler okullarında düzenlenen törenlerle karnelerini alarak tatile girdi.  

Hatay’da da 400 bini aşkın öğrencinin 56 bini aşkını İskenderun’da karne heyecanı yaşadı. Sabahın erken saatlerinden itibaren okullarda düzenlenen törenlerle öğrencilere karneleri teslim edildi.

 

KARNELERİNİ PROTOKOL VERDİ

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ile birlikte Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Suçıkağı Paşa Karaca İlkokulu ve Ortaokulunda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Kaymakam Yönden ile Başkan Tosyalı öğrencilere karnelerini vererek, eğitim öğretim yılını başarı ile tamamlayan tüm öğrencilerimizi kutladı.

 

KARNE HEYECANINA VELİLER DE ORTAK OLDU 

Mustafa Kemal Mahallesi’nde eğitim öğretim hizmeti veren Hürriyet İlkokulu bahçesinde öğrenci ve velilere hitaben konuşan okul Müdürü İmadettin Oğuz, bir eğitim-öğretim yılının sonuna geldiklerini belirterek “Çocuklarımızın başarılı olması için herkes mücadele verdi. Öğrencilerimiz karnelerini alarak tatili hak ettiler. Ancak eksik notu olan çocuklarımızda olabilir, kesinlikle kızmayalım onların ihtiyaçlarını ve düşüncelerini dinleyelim, onlarla bolca zaman geçirelim. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk kez üç aylık tatil sürecinde çocuklar için uygulama programı verildi, yeni eğitim öğretime daha iyi hazırlanarak gelinmesi isteniyor” dedi.

 

Okul bahçesinde yapılan konuşma sonrasında tüm öğretmenler kendi sınıflarında öğrencilerine karnelerinin dağıtımı sırasında veliler de sınıfta bu heyecana ortak oldular.