Birçok oda başkanının karşıladığı MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı daha sonra toplantı salonunda bir araya geldiler.

 

Ziyaret sırasında  kısa bir konuşma yapan Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Denetim  Kurulu Başkanı ve İskenderun Elektrik ve Elektronikçiler Odası Başkanı Musa Mert; “ Oda olarak bizleri ziyarete gelen milletvekilimize ve MHP ilçe başkanına teşekkür ederiz. Ziyaretlerinden dolayı şeref verdiler” açıklamasını yaptı.

 

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı  daha önce İskenderun Odalar Birliğini MHP il Başkanı olarak geldiğini,bugün buraya milletvekili olarak gelmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

 

Milletvekili Kaşıkçı;“Öncelikle ahilik haftasını kutluyorum Antakya da bulunan toplantılara bende katılmıştım ve orada yaptığım konuşmada ahiliğin birlik beraberliğin paylaşmanın kardeşliğin olduğunu belirtim. Ancak kimsenin çok fazla konuşmadığı ve çok fazla bilmediği ahiliğin önemini şöyle belirtmiştim. Ahiler devlet ayaktayken esnaf faaliyetlerini yapan insanlardır ama devlet yıkıldığında ise yeni devleti ilk kuran da onlardır “dedi

 

Geleneğimizde esnaflığın  çok farklı bir kültür olduğunu vurgulayan Kaşıkçı “Bugün sizinle birlikte olmaktan son derece mutlu  oldum” şeklinde konuştu.