Belediye Başkanı Adnan Vurucu Lütfü başkanla aralarında şahsi hiçbir sorunun bulunmadığını belirterek, “Bunu en bariz örneği, büyükşehir belediye meclisinin ilk kez bir ilçede Belen’de toplanacak olmasıdır” dedi.

 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile sürekli görüşme halinde olduklarını, ancak kamuoyunda kendilerinin kavgalıymış gibi gösterilmeye çalışıldığını ifade eden Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu ”Bu ayın on birinde ilk defa Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı Belen’de yapılıyor. Buradan Adnan başkanla Lütfü başkan kavgalıdır, bu yüzden hizmet yapmıyor diyenlere, ilk defa Büyükşehir Belediye meclisini Belen’de topluyoruz. Kavga olsa Belen’e gelirler mi? Demek ki kavgalı olmadığımızın en büyük göstergesi Büyükşehir Belediye Meclisinin Belen’de Seyir terasında toplanıyor olmasıdır. Hizmet içinse kavgamızı yaparım, ama başka kişisel kavgam olmaz” diye konuştu.

 

Belen’de 97-98 civarında taşeron işçisinin bulunduğunu da belirten Başkan Vurucu, dün itibariyle müracaatları almaya başladıklarını, bu ayın 11’ine kadar müracaatların devam ettiğini, hükümetin aldığı karar doğrultusunda bunların kadroya geçeceklerini söyledi.     

 

ANTAKYA OSB İSMİ ŞIK DEĞİL!

Antakya Organize Sanayi Bölgesinin Belen sınırları içerisinde bulunduğuna da dikkat çeken Belediye Başkanı Adnan Vurucu şunları kaydetti: “Geçen yılki genel kurulda AOSB değil de Belen OSB olarak adlandırılmasını istedik. Belen sınırları içerisindeki bir yerin isminin Antakya Organize Sanayi Bölgesi olması, çok şık değil”