Kaymakam Yönden mesajında Bayramların ve bayram tadında kutlanan özel günlerin sevgi ile insanları birbirine yakınlaştırdığını, sevgi ve hoşgörü ortamının artmasına vesile olduğunu ifade ederek “İçinde bulunduğumuz bu müstesna günler Hıristiyan vatandaşlarımız için özel bir anlam ifade etmekte ve Noel’i karşılamanın tatlı heyecanını ve kıvancını yaşamaktadırlar” dedi.

 

Ayrımcılığın, ırkçılığın her türüne karşı olduklarının altını çizen Kaymakam Yönden mesajında; “Mensup olduğumuz medeniyetin değerleri doğrultusunda, farklı dinlerin ve kültürlerin mevcudiyetini bir zenginlik olarak telakki ediyoruz. Söz konusu değerlerin hayata geçirilmesi neticesindedir ki, bu coğrafya öteden beri çatışmadan, savaştan, zulümden ve baskından kaçan herkese korunaklı bir çatı, güvenli bir liman olmuştur. Geçmişte olduğu gibi bugün de birçok medeniyetin, inançların, kültürlerin merkezi konumundaki İlçemiz, buradan aldığı birikim ve güçle, barış ve istikrara katkıda bulunmaya devam edecek, farklı kültürler ve inançlar arasında diyalog sağlamaya yönelik çabaları da aktif olarak destekleyecektir” diye kaydetti.

 

Kaymakam Yönden, köklü tarihlerinden edindikleri birikim ve ilhamla her geçen gün ilerleyen demokrasileriyle hangi dine, hangi mezhebe, hangi etnik kökene mensup olursa olsun, bütün vatandaşlarla el ele vererek çok daha güçlü, çok daha müreffeh, barış ve huzur dolu bir Türkiye inşa edeceklerine inandığını vurguladı.

 

Kaymakam Yönden mesajında şunları da kaydetti: “Bu duygu ve düşüncelerle; Hristiyanlığın farklı mezhep ve geleneklerine müntesip tüm vatandaşlarımızın ve Hristiyan âleminin "Noel Bayramı"nı bir kez daha tebrik ediyor; mutluluk, başarı ve esenlikler diliyorum.”