17 yıllık yazarlık serüvenine birçok sayıda Öykü, Roman, Şiir, Deneme ve Boyama kitapları sığdıran Kaan Metin Çelik Kemal Sunal Anısına şiir yazdı.

Yazarlık serüvenine birçok sayıda Öykü, Roman, Şiir, Deneme ve Boyama kitapları sığdıran İskenderunlu Yazar Kaan Metin Çelik’in, kitapları Hatay’da en çok okunan isim olarak tanınıyor.

Türkiye’de bir ilk olan ve çocuklar için çıkardığı tarihi yerlerin çizimlerini boyama kitapları olarak hazırlayan Çelik, 2000 yılında çıktığı bu yolda 210 bin boyama kitabı, 86 bin Şiir, Öykü ve Roman kitabı biten, 2016, 2017 yılları arasında ise 60 bin öğrenciyle söyleşi yaptı. Çelik, “Geçmişten aldığımız Folklorik değerlerin gelecek nesillere aktarılması, çocuklarımız dünü ve bugünü bilmeleri gerekmektedir. Öykülerimizin, Şiirlerimizin, roman ve boyama kitaplarımızın geleceğe ışık tutup çocukların belleklerinde güzel bir tad bırakacağına inanıyorum” dedi.

KEMAL SUNAL ANISINA

İskenderunlu Yazar Kaan Metin Çelik, Kemal Sunal’ın ölümünün ardından ünlü sanatçının çabucak unutulması ve hala filmlerinin güldürürken düşündürdüğünü belirterek onun için bir şiir yazdığını söyledi. Çelik, yaklaşık sekiz ayını alan şiirin yazımı için ünlü sanatçının bütün filmlerini tekrar izlediğini anlattı

Rahmetli Kemal Sunal’ın hayatını konu alan bu şarkı bir anlamda onu ölümsüzleştirmek için yazdım diyen Çelik’in şiiri şöyle:

 

GÜLEN ADAM 

Yeşil çamın güler yüzü

Unutmadı kimse seni              

Hababamla neşe saçtın ( Sosyeteyle neşe saçtın

Fethettin bak gönülleri   ( Fetettin bak gönülleri

 

Yedisinden yetmişine

Hale izliyorlar seni

Gülen adan gülen adam  ( Zübük ile çok güldürdün

Yerin inan dolmadı ki    ( Mavi boncuklar dağıttın

 

Deli deli küpeliyle

Adetin temsilcisi

Katma değer şaban ile  ( Herkesin dilinde şaban

Düşündürdün hepimizi ( Kaç kuşak izliyor seni

 

Saflığın ve temizliğin

Asil bir kumaştı senin

Bekçiler kralı oldun       ( Bilesin ki senin yerin

Doğruluğu bize sundun  ( Hale bonboş duruyor