Kick Boks Hatay il şampiyonasına İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel, Türkiye Kick Boks Federasyonu Temsilcisi Ahmet Kural, Hakem Komite Başkanı Adnan Keremoğlu, Bölgesel Hakem Mustafa Cuma Uğurlu’nun yanı sıra sporcular ve aileleri katıldı.

 

Kick Bosk İl şampiyonasına İskenderun’da 5 kulüp ve 120 sporcunun katılım gösterdi. İskenderun Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe müdürü Ferit Ali Gündel yapılacak seçmelerin sonunda Türkiye şampiyonasına gidecek olan sporcuların  belirleneceğini söyledi.

 

120 sporcunun katıldığı Kick Boks İl Seçmelerinde Gündel’in start vermesi ile başlayan,Fair play çerçevesinde geçen müsabakalar da ilk üçe giren sporcular, 3 – 11 Temmuz tarihleri arasında Elazığ’da yapılacak olan Kick Boks Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı.

 

Gündel; “Spor Genel Müdürlüğümüzün 80. kuruluş yıldönümü olan 29 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan ‘Yaz Sporları’ açılışı ile ilçemizde 5-18 yaş aralığında ve toplamda 14 branşta futboldan basketbola, badmintondan Judoya, karateden boksa kadar çeşitli branşlarda yaz sporları kursumuzu düzenleyeceğiz”dedi.

 

Açılan kurslarının amacının spor kültürünü yaymak yetenekli olan sporcuları kulüplere yönlendirmek olduğunu vurgulayan Gündel; “Bu vesile ile tüm halkımızı ve sporcu gençlerimizi 29 Haziran saat: 09.30’daki ‘Yaz Sporları’ açılışımıza davet ediyorum” diye konuştu.