Arsuz Karaağaç Sahil yolu üzerinde iki yıl önce hizmete giren KİGA Dorf Anaokulu teknolojiden, yaratıcı eğitim materyalleriyle, doğal ortamlar sunduğu eğitim modeliyle okul öncesi eğitimde fark yarattıklarını belirten kurucu Burçak Çetin “Kurum olarak eğitim yolculuğumuzun başındayız, ancak ikinci yılımızı da geride bıraktık. Bugün 06 yaş grubundaki öğrencilerimiz aldıkları eğitimlerle, ilkokuldan itibaren farklarını ortaya koyacaklardır” dedi.

 

KİGA Dorf Anaokulu’nda eğitmenler nezaretinde çok başarılı bir eğitim-öğretim sürecini tamamladıklarını ifade eden Burçak Çetin, “Anaokulumuzda standartların üstünde, Almanya ve Finlandiya eğitim modelini Türkiye’de en iyi şekilde uygulayan bir kurum olarak, 3 dilde eş zamanlı dersler vermektedir. Kurumumuz eğitim sistemi çerçevesinde plastiğin olmadığı, çocuğa saygı duyulan bir okul olarak kendini ikinci yılında her alanda kanıtlamıştır. Bizimle çok güzel zaman geçiren öğrencilerimizi mezun etmenin haklı gururu ve mutluluğu içerisindeyiz” diye konuştu.

 

YENİ DÖNEMDE YENİ BİNADA…

Alman-Finlandiya eğitim modelini iki yılda bölgeye yerleştirdiklerini sözlerine ekleyen KİGA Dorf Anaokulu Kurucusu ve sahibi Burçak Çetin, 2018-2019 eğitim öğretim döneminde ise konseptlerine uygun donanımıyla yeni kendi okul binalarında öğrencilerine hizmet verecekleri müjdesini verdi.