Pazar ayininde İskenderun Rum Ortodoks Kilisesini dolduran cemaate dualar etti. Pazar ayinini yöneten Papaz Dimitri Yıldırım ibadete gelen cemaatin dualarının kabulünü dilerken, aynı gün olan anneler günü dolayısıyla da tüm annelerin, anneler gününü kutlamayı da ihmal etmedi.

 

Bugünün anneler günü olduğunu ve mübarek gün olarak niteleyen İskenderun Rum Ortodoks Kilisesi Cemaati Vakfı Başkanı Can Teymur da “Tabi bunu söylememe gerek yok, anneler bizim hayatımızın temel taşı. Yönetim kurulumuzun adına, çok saygı değer kaybettiğimiz annelerimizi sevgiyle saygıyla şükranla anıyoruz, hayatta olanları uzun ömürler diliyorum” dedi.    

 

İskenderun Rum Ortodoks Kilisesi Cemaati Vakfı Kadın Kolları tarafından kilisedeki annelere karanfiller dağıtıldı.

 

AFİŞLE RAMAZAN’I KUTLADILAR

Geçmişten gelen birlikte yaşama kültürü ile hoşgörü ikliminin tüm dünyaya yayıldığı Hatay’ın İskenderun ilçesinde şehit Pamir Caddesi üzerinde bulunan Rum Ortodoks Kilisesi’nin iç duvarına ‘Tüm İslam Aleminin Mübarek Ramazan Ayını Kutlarız’ afişi de asıldı.

 

İskenderun’da gelenekselleşen afişle ramazan kutlaması ise toplumların ötekileştirildiği, çatıştığı, savaştığı bugünlerde tüm dünyaya hoşgörü iklimini yayma mesajıyla dikkat çekti.