İskenderun’da ikamet eden, fazla kilolarından kurtularak hayata dört elle sarılmak istediğini vurgulayan Cuma Yıldız’a Hatay İl Sağlık Müdürlüğü bir kez daha el uzattı.

 

Merkeze bağlı Buluttepe Mahallesi 392 Sokak 46/2’de üvey annesi Meryem Yıldız'la yaşayan ve günlük ihtiyaçlarını karşılayamayan Cuma Yıldız, 1990 yılında 70 kilo olarak gittiği askerden 90 kilo olarak gelmiş, daha sonraki yıllarda hızla kilo almaya devam ederek 240 kiloya ulaşınca, dışarı ile bağı kesildi ve adeta evine hapsoldu. 

 

Fakirlik nedeniyle tedavi olamadığı için yaşamını üvey annesiyle kiralık evde ayağa kalkamadan sürünerek sürdüren Cuma Yıldız’ın durumu DHA tarafından haberleştirilmesinin ardından, Hatay İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçmiş, evine gelen özel ambulansla, tedavi için Hatay Devlet Hastanesi'ne götürülmüştü.

 

KİLOLARIMDAN KURTULMAK İSTİYORUM

Cerrahi müdahale istemediği ve refakatçısının olmadığı gerekçesiyle kendi isteğiyle tekrar evine gönderilen Cumali Yıldız, talebi üzerine kendisini almak üzere gelecek olan ambulansı beklerken, aşırı kilolarından artık kurtulmak istediğini söyledi.

 

KIZLAR BEĞENMİYOR!

Herkesin alay konusu olduğunu, bu durumdan çok sıkıldığını aktaran Cuma Yıldız “Artık yürümek, zayıflamak istiyorum. Bu halimden dolayı beni kızlar beğenmiyor. Zayıflayayım da beğensinler. İnşallah bende evleneceğim” dedi.

 

DEVLET İKİNCİ KEZ SAHIP CIKTI

Aradan geçen zamanda aşırı kiloları yüzünden yaşamı olumsuz yönde etkilenen ve cerrahi müdahaleyi kabul etmesi üzerine bugün sabah saatlerinde Hatay İl Sağlık Müdürlüğü hastaneye nakletmek üzere Cuma Yıldız’ın evine özel bir ambulans gönderdi.

 

Cuma Yıldız “Evde Sağlık Hizmetleri” tarafından gerekli tetkikleri yaptırıldıktan sonra evinden özel ambulansla alınarak Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi.

 

Hastanın tedavisini Prof. Dr. Mehmet Demir, Dr. Öğretim Üyesi Eren Gürkan ve Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Uğur birlikte planladılar. Ayrıca “Hatay Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı” tüm tedavi masraflarını karşılayacağını bildirdi.