Hatay’ın ikinci ve üçüncü lig deki takımları sekizinci haftaya umutla giriyor. Hatayspor İlk üçte mücadele verirken üçüncü lig temsilcileri Kırıkhan, Payas ve Erzin’de tehlike çanları çalıyor.

İkinci Lig Kırmızı Grupta mücadele veren Hatayspor yedi haftayı geride bırakırken Keçiörengücü’nün lider olduğu sıralamada üçüncü sırada ve 16 puanla şampiyonluğu takip ediyor. Bordo Beyaçlı takım Pazar günü Bodrumspor’u konuk edecek.

ÜÇÜNCÜ LİG TEMSİLCİLERİ S.O.S VERİYOR

Hatay’ın Üçüncü ligdeki Payas,Erzin ve Kırıkhanspor’un sekizinci haftaya girerken ortaya koydukları oyun ve puanları pek iç açıcı değil. Acilen yönetim ve teknik heyetlerin tedbir almaları gerekiyor. Aksi takdirde iş işten geçmiş olacak.

3. Lig 1. Grupta mücadele eden Erzin Belediyespor 7 haftada ligde 15. Sırada ve 7 puanı bulunuyor. Bu hafta Trabzon deplasmanında Yomraspor ile karşılaşacak.

3.Lig 2. Grupta mücadele veren Kırıkhanspor ligde 17. Sırada ve 2 puan ile düşme hattında yer alıyor. Hafta sonu ise Tekirdağ deplasmanında Ergenevelimeşespor ile karşılaşacak.

3.Lig 3. Grupta mücadele eden Payasspor  8. hafta maçına hazırlanırken 8 puanla ligde 13. Sırada yer alıyor. Mavi beyazlı ekip Tarsus İdmanyurdu’nu konuk edecek.