Kırıkhan Kültür ve Sanat Derneği’nde Musa Göçer'in bu haftaki konukları Defne Belediyesi Gençlik Kültür ve Sanat Evi Müdürü Süleyman Küçükrecep, şair ve yazar Yaşar Uğurlu, tiyatrocu Sevcan Rencüzoğulları ile şair Alev Mersin oldu.

 

Musa Göçer, düzenledikleri etkinliklerin Hatay'ın bütün ilçeleri kapsayan bir edebiyat kardeşliği amaçladığını ve bu tür etkinliklerle bu bağı çok daha güçlendireceklerini belirterek “Edebiyat ayrıştırma değil birleştirme, kaynaştırma aracıdır. Ben yaptığım bütün etkinliklerde hiçbir edebiyat derneğinin veya siyasi gücün gölgesini kabul etmeden bireysel çalışmalar yaparak daha başarılı olduğumu gördüm. Bu tür çalışmalara ara vermeden devam edeceğim. Sanat adına farkındalık yaratıp insanımızın ilgisini sanat çiçekli bahçesine ve o güzel ruh haline çekmeye çalışıyorum. Bu çalışmalarım sırasında bana destek veren büyüklerime, Hatay'ın gerçek edebiyat seven dostlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

Bugün akşam saat 19.30'da Kırıkan'da misafirlerinin Antakya, Samandağ, Defne ve Harbiye'den gelecek sanatın güzel isimlerinden oluştuğunu ifade eden Musa Göçer “Kurmaya çalıştığımız gönül köprüsünü daha da sağlamlaştıracağız. Önümüzdeki hafta Pazartesi Mustafa Kemal Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde imza ve söyleşi gerçekleştireceğiz. Bu çalışmalarımıza ek Şiir Köy Okullarında çalışmamız da devam ediyor. Belirlenen takvimde köy okullarımıza misafir olup o çocuklarımızı unutmadığımızı da göstereceğiz. Yapılacak etkinliğe sanatsever dostlarımızı davet ediyorum” dedi.