Hatay’ın Kırıkhan İlçesinde TÜV-TÜRK Genel Müdürü Naci Menteş’in de hazır bulunduğu törenle, araç muayene istasyonunun temeline ilk harç kondu.

 

Yeni Sanayi Sitesi, Bayezid-i Bistami Hz. Türbesi yol ayrımında bulunan Araç Muayene İstasyonu inşaatı temel atma törenine Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran, TÜV-TÜRK Genel Müdürü Naci Menteş, Bölge Müdürü Alkan Kolbaşı, Genel Müdür yardımcısı Erkan Dinç, İşletme Müdürü Cem Emlek, Ak parti Kırıkhan ilçe Başkanı Ömer Ayhan Şıhça, MHP Kırıkhan ilçe Başkanı Erhan Yavuzyılmaz, Saadet partisi Kırıkhan ilçe Başkanı Atilla Erol, İYİ Parti Kırıkhan ilçe Başkanı Kemal İmren, CHP İlçe yönetim kurulu üyesi İsmail Savaşır, Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil İbrahim Cesur, Kırıkhan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Toklucu, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Belediye Meclis üyeleri, Basın Mensupları ile çok sayıda esnaf ve vatandaşlarımız katıldı.

 

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Mart’ın ilk haftası gibi ilçede araç sahiplerini Antakya ve İskenderun’a gitmekten kurtulacaklarını ifade ederek “Allah nasip ederse bu yatırım 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanacak. Kırıkhan, bundan sonra misafir olan değil misafir eden ilçe konumuna gelecek. Sosyal ve ekonomik yönden ilçemize çok katkısı olacağına inandığımız bu hizmetin temel atma törenini bizlere nasip ettiği için Allah’a şükür ediyoruz” dedi.