Hatay’ın üçüncü lig takımlarından Kırıkhanspor’da kötü gidişata dur demek ve bulunduğu durumdan kurtarılması için destek toplantısı düzenlendi.

Tesislerde yapılan toplantıya Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Eski Hatay Milletvekili Turhan Hırfanoğlu, Eski Belediye Başkanı Hacı Veli Kılıçoğlu, Kırıkhan Spor Kulüp Başkanı Veli Özdoğan, Siyasi partilerin Başkan ve yöneticileri, eski Kulüp Başkanları, yöneticiler, spor adamları, taraftar grupları ve çok sayıda spor seven katıldı.

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Hatay'ın en köklü kulübü Kırıkhan Spor'un düştüğü durum beni olduğu gibi Kırıkhanlı hemşerilerimizi de derinden üzmektedir diyerek şunları söyledi:

“Sizler 115 bin kişiyi temsil ediyorsunuz. Bunların en az yarısı aldığınız sonuçları merak etmektedir. Ülkemizde her takımda olduğu gibi Kırıkhan sporumuzda da bir takım sıkıntıların olduğunu biliyoruz. Bu sıkıntıları giderebilmek için her kes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Şu andan itibaren geçmişte oynadığınız tüm maçları unutun. Daha ligin ilk yarısının ortalarındayız. Bundan sonra oynayacağınız karşılaşmalarda yüreklerinizi ortaya koymanızı bekliyoruz. Kırıkhan Spor tüm Kırıkhanlıların onurudur"

Toplantıya katılanlarda geçmişi başarılarla dolu Kırıkhan Sporumuzu düştüğü bu durumda kurtarmak hepimizin görevidir diyerek,” Kırıkhan Spor, kişilerin değil tüm Kırıkhanlıların takımıdır. Yakın zamanda yapacağımız görüşmelerde gereken desteğin verilmesi için çabalarımızı arttırmalıyız" dediler.

Kırıkhan Spor Kulüp Başkanı Veli Özdoğan, "Arkadaşlarımız ile birlikte takımımız için ellerimizden geleni yapmaktayız. Zaman zamanda takımımızda maddi sıkıntılarda olmaktadır. Bu sıkıntıları el birliğiyle aşacağımıza inanmaktayız. Kırıkhan Spor'u daha iyi yerlere taşımak için şimdi birlik zamanı" şeklinde konuştu.