Halkı kitap okumaya teşvik etmek amacıyla Kitap Otağı sahibi Aşir Alkaç Arsuz Belediyesi fuar alanında imza günleri etkinlikleriyle Hataylı Şairler ve Yazarları kitapseverlerle buluşturmayı sürdürüyor.

 

Kitap Otağı yazar buluşturma etkinliklerinde geçen haftalarda Hatay Kitap Yazarları ve Şairleri Derneği Başkanı Ali Parlak, 50 yaşından sonra okuma yazma öğrenip 55 yaşında ilk kitabını yazan Hatice Yakut ve ömrünü şiire adamış Mehmet Gök'ü okuyucularla bir araya getirdi. Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği imza günü ve söyleşi etkinliğinde Arsuz Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez de katıldı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez ilçede öğretmenler, öğrenciler ve velilerle okuma kampanyası başlattıklarını belirterek “Bu konu ile alakalı yeni kütüphaneler oluşturuyoruz. İlçemizde yazarlarımızın halkımızla buluşmasını önemsiyoruz. Kitap Otağı sahibi Aşir Alkaç beye yaptığı bu güzel çalışmadan dolayı teşekkür ediyor. Başarılarının devamını diliyorum" dedi.

 

Kitap Otağı sahibi Aşir Alkaç da geleneksel hale getirdikleri Kitap otağı imza günlerinde davetlerini kırmayıp okuyucuları ile bir araya gelen değerli yazarlara ve bu etkinlikte de kendilerini yalnız bırakmayan Arsuz Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez’e teşekkür etti.