Cumhuriyet Halk Partisi Binasında gerçekleştirilen aday adaylık açıklama toplantısında konuşan İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, teşkilat olarak değerlerine ve adaylarına sahip çıkacaklarının altını çizdi. 

  

CHP’li İskenderun Belediye Başkan aday adayı Ümit Günay da aday belirleme sürecinin partiye yakışır, hiç bir şekilde partinin örselenmeden sonuçlandırılmasını arzu ettiğini belirterek “Siyaset örgüt işidir ve parti örgütümüzün başımın üzerinde yeri vardır. Bu yolu beraber yürüyeceğiz. Adaylığı Ankara verir, Genel merkezler ama oyu bu halk, bu seçmen verecektir. Bu seçmen Belediye Başkanını seçecektir. Bu nedenle seçmenin önüne en uygun aday ile çıkmalıyız” dedi.

 

BİZİM BELEDİYECİLİĞİMİZDE

HİNLİK VE CİNLİK OLMAYACAK

İskenderun’da doğduğunu, yaşadığını ve yaşayacağını vurgulayan CHP’li Ümit Günay “Kentin sivil toplum kuruluşları, muhtarları ve tüm dinamiklerini ile birlikte hareket edeceğim. Bu kente bey, paşa seçmeyeceğiz, bize hizmet edecek insanı seçeceğiz. Belediye Başkanı halka hizmet edecek. Belediye Başkanı kimsenin çantacısı değildir. Bu kent ile ilgili kararları bu kentin insanları verecek. Kentin cefasını çekenler sefasını sürecek. Her soruna iyi niyetle, samimiyetle çözüm bulacağız. Oy versin, vermesin herkesin hakkında iyi konuştuğu, saygı duyduğu, ulaşabildiği, yanlışı olmayan, hinlik ve cinliği olmayan bir belediyecilik yapacağız” diye konuştu.

 

“HUZURLU, GELİŞMİŞ MUTLU

BİR KENT VADEDİYORUM”

Üniversite, gençler, yaşlılar ve ihtiyaç sahipleri için pozitif ayrımcılık uygulayacaklarını ifade eden CHP’li Günay “Yaşanılır bir kent yaşamı hedefliyoruz. Bizlerle birlikte bu kente katkı sunan iş adamlarımıza imkânlar ölçüsünde kolaylık sunacağız. Belediyeyi sorun etmeyecekler, Bu kentin yükünü taşıyanların başımızın üstünde yeri var. Sizlere huzurlu, gelişmiş, mutlu bir kent yaşamı vaat ediyorum. Herkesin, her kesimin oyuna talip olacağız. İnsanlarımıza umut olacağız ve bu seçimi kazanacağız. Seçim gecesi üzülmemek için, kazanmak için aday adayı oldum. Herkesin oyuna talibim ve kazanacağıma inanıyorum. Bunu görmeyenler görsün, duymayanlar duysun. Ben bu seçimi kazanacağım, sizlerle birlikte kazanacağım. Destek verin, güç verin. Bu seçimi hep birlikte kazanalım. Herkesin hesabı var, benim de sizlerin de. Ancak hiçbirimizin hesabı halkımızın, seçmenin hesabı üzerinde değildir. Kimsenin kentin kaderini kendi konumuna göre dizayn etmesine izin vermeyiniz” şeklinde konuştu.