Samandağ Belediyesince yürütülecek olan ‘kozanın ipeğe heyecanlı yolculuğu’’ adlı SODES projesinin Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylanarak asil proje listesinde yer aldığı bildirildi.  

 

Hatay Vali Yardımcısı Nursal Çakıroğlu, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, SODES Proje Koordinasyon Birim Sorumlusu Mehmet Koca ile Samandağ Belediyesi Proje Koordinatörü Enver Deniz’in de katılımları ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığında Projenin sözleşmesi imzalandı.

 

Hatay Valiliği SODES Proje Koordinasyon Birimince Kalkınma Bakanlığına sunulan Samandağ Belediyesi tarafından yürütülecek olan ‘kozanın ipeğe heyecanlı yolculuğu’’ adlı projenin Kalkınma Bakanlığı tarafından onaylandığı ve asil proje listesinde yer aldığı açıklandı. Proje ile oluşturulacak atölye merkezinde dezavantajlı 60 kişiye ipekböcekçiliğinin geliştirilmesi, mesleki eğitimin verilmesi ve ipek tezgâhlarının da proje kapsamında satın alınarak Samandağ ilçesinde yaşayan kadınların ipek konusunda daha profesyonel eğitim almaları sağlanacak. Bu proje 12 ay sürecek.