Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Teşkilatı Olağan Genel kurulunu Servet Mullaoğlu Başkanlığındaki yönetimini, kurultay üyeliği ve il disiplin kurulunu çarşaf liste ile belirledi.

 

Antakya HATMEK Salonundaki seçim CHP Hatay İl Teşkilatına yakışır bir olgunlukta, tam bir şölen havasında gerçekleştirilerek 624 delege önüne konulan listeye oy verdi.

 

624 delege 6 sandıkta oy kullanarak çarşaf listede 144 adayın 76’sı içerisinde Av. Servet Mollaoğlu Başkanlığındaki 24+1 il yönetim kurulunu,  47 adayın arasından da 20 kişilik kurultay üyesini, 21 adaydan 9 kişilik il disiplini kurulunu belirledi. Yapılan sayımlarda ilk belirlemelere göre, 20 kişilik Kurultay üyeliği listesi sonuçlandı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezinde Hatay’ı temsil edecek kurultay üyeliğine, ilin ikinci bölge olarak nitelendirilen dağın İskenderun tarafından 11 kişi girdi, 9 kişi üye de dağın öbür tarafı olarak ifade edilen Antakya bölgesinden seçildi.  

 

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Kurultay üyeleri ise şu isimlerden oluştu; Servet Mulloğlu(370), Nazım Culha(352), Hasan Ramiz Parlar(345), İbrahim Yaman(343),
Lütfü Savaş(339), Yılmaz Şahutoğlu(330), Ender Çolakoğlu(324), Derya Altunay(301), Faik Çekin(299), Nihat Matkap(280), Yusuf Mansuroğlu(267), Mehmet Günenç(262), Kadın Kotası: Nermin Kara Yıldırım(212), Sünel Yılmaz Aksu(200), Fevziye Miçooğulları(182), Suzan Şahin(181), Sonay Aykut(180), Filiz Haksöz(177), Nalan Akkülah(142). Gençlik Kotası: Cem Karpuz(199).

 

ŞAHUTOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR

Cumhuriyet Halk Partisi Kurultay üyeliğine seçilen Dr. Yılmaz Şahutoğlu, Pazar günü büyük bir demokrasi şöleniyle çarşaf liste yöntemiyle İl kongresini gerçekleştirdiklerini belirterek “CHP Hatay İl kongresinde il başkanlığına seçilen partinin emektarı, tabanın yoldaşı Av Servet Mullaoğlu kardeşimi ve yeni yönetimini kutluyor, ülkemiz açısından hayatı önem taşıyan yeni dönemdeki çalışmalarında başarılar diliyorum. Bu kongrede 330 oy gibi büyük bir destek ve teveccühle beni Kurultay Delegeliğine seçen il delegasyonunuzun tümüne ve bu süreçte bana desteklerini esirgemeyen tüm dostlarıma ve yol arkadaşlarıma yürekten teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

CHP HATAY İL YÖNETİMİ 

Av. Servet Mollaoğlu Başkanlığındaki yönetim ise şu isimlerden oluştu: Ferda Bakır, Nahide Bilgin, Serap Semerci, Davut Ocak, Ozan Öfkeli, Halil İbrahim Ögün, Akın Parlakyıldız, Nilgün Selçuk, Leyla Sakaroğlu, Mithat Serih, Hakan Tiryaki, Ali Rıza Toprak, Nevzat Vural, Eser Yangın, Ali Yolcu, Bekir Atahan, Kamil Atay, Mehmet Ay, Nihat Dağ, Bedi Bayram, Sibel Hakverdi, Şenur Baklacı, Erdoğan Ayhancı ve Nevzat Vural.