Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış, şiddetini arttırarak gece saatlerinde sele dönüştü. İlçeye bağlı Bağrıyanık Mahallesinde sel suları, önüne ne geldiyse sürükledi. Selde çok sayıda araç hasar gördü, devrilen bir araç ile taklalar atan motosiklet ise kullanılamaz hale geldi. Şu ana kadar yaşanan sel felaketinde ölen ya da yaralananın olmadığı bildirildi.

İlçelerde sağanak yağış nedeniyle yollar göle döndü. Bazı araçlar yollarda mahsur kaldı, Antakya-Altınözü ile Antakya-Defne arasındaki ulaşım yolları ise bir süre trafiğe kapatıldı. Amik Ovasında da su seviyesi yine yükseldiği, tarım işçilerinin çadırları sular altında kaldı.

Samandağ’da dün yaşanan sağanak yağmur ve dolu nedeniyle vatandaşlar mağdur oldu. Samandağ ilçesinde yoğun yağışlar nedeniyle su taşkınlarının yaşandığı yerlerde ekibiyle incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, bölgelerdeki vatandaşlarla görüştü.

Başkan Eryılmaz, aşırı yağışların yol açtığı su taşkınlarından etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunduklarını ve hasar tespiti yaptıklarını belirterek “Etkilenen vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Büyükşehir Belediyesi ve HATSU yetkilileriyle koordineli bir çalışma yürüterek en kısa sürede yaraları sarmaya çalışacağız. Bu bölgelerimizde benzer su taşkınlıklarının tekrar yaşanmaması için gerekli tedbirleri ilgili resmi kurumlarla birlikte almaya çalışacağız” diye konuştu.  

Defne’de de Belediye Başkanı İbrahim Güzel ekibiyle birlikte, su taşkınlarının yaşandığı yerlerde incelemelerde bulundu.