Tarihi La Perla Premium Hotelde işadamı Doğan Erten, iftar öncesinde basın mensuplarıyla sohbet etti, sıcak bir ortamın oluşmasını sağladı. İftar sofrasında da basın mensuplarıyla sohbetini sürdüren işadamı Erten, otelle ilgili bilgiler verdi.

 

Gazeteciler, 1925 yılında inşa edilen ve bur süre atıl durumda bırakılan binanın otele çevrilmesinden dolayı Doğan Erten’i kutladı. Erten, kentin gelişmesi için işadamları olarak üstlendikleri rolü en iyi şekilde ortaya komaya çalıştıklarını dile getirerek, bu otelin kendileri açısından manevi değerinin büyük olduğunu söyledi.

 

İftarın ardından bazı gazeteciler oteli gezerken Genel Müdür Utku Ateş’ten de bilgi aldı. İşadamı Doğan Erten tarafından dört yıl önce alınan tarihi bina, uzun bir restorasyon çalışmalarının ardından butik otel olarak hizmet vermeye başladı. Aslına uygun şekilde restore edilen otelde, halka açık restoran bulunuyor.

 

Sabah kahvaltısından başlayıp gece 23.30’a kadar hizmet verilebiliyor.  Toplamda 18 adet odanın bulunduğu otelde, 5’i single, 10’u çift kişilik, bir aile süiti, 2 de balayı süiti odalar konuklara ev sahipliği yapıyor.  Otelde ayrıca steak hause da bulunuyor.