Gaziantep deplesman maçına İskenderun ekibi Hüseyin, Mevlüt, Fatih, Ender ve Arda ilk beşiyle çıktı. Karşılaşmanın ilk periyotlarında rakibi çözmeye çalışan İskenderun Engelliler spor kulübü devreye 38-32 geride girdi.

 

Maçın ikinci yarısında rakibini çözen İskenderun ekibi oyuna ağırlığını ve tecrübesini koydu, üst üste bulduğu sayılarla bir anda maçı lehine çevirdi. 53-73’lük skorla sahadan galip ayrılmayı bilen İskenderun ekibinde Hüseyin Erdem 30 sayı ile maçta en skorer oyuncu oldu.

 

3 Aralık Dünya Engelliler gününe galibiyet sevinciyle giren Limakport İskenderun Kulübü 8 Aralık Cumartesi günü saat 15.00’da Aksaray Belediyespor takımını ağırlayacak. İskenderun Engelliler bu müsabakadan da galip ayrılarak ligin zirvesine çıkma hesapları yapıyor.

 

Bu arada Engelliler günü dolayısıyla düzenlenen birçok etkinlikte Limakport İskenderun takımı, çeşitli okulların takımlarıyla yaptığı farkındalık ve gösteri maçlarında hem idman yaptı, hem de Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Liginin Hatay Temsilcisi kulüp geniş kitlelerle bir arada olma imkanı buldu.