Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Liginde tutunma mücadelesi veren Hatay temsilcisi Limakport İskenderun Engelliler takımı kendi saha ve seyircisi önünde, konuk ettiği Antalya Büyükşehir ASAT’ı 15 sayı farkla yendi.

 

Geçen hafta İstanbul Bağcılar Belediyesini deplasmanda mağlup ederek Süper ligde kalma yolunda önemli bir galibiyet alan LimakPort İskenderun Engelliler Spor Kulübü bu hafta İlçe Spor salonunda Antalya Büyükşehir ASAT’ı konuk etti.

 

Maça Hüseyin, Aydın, Fatih, Başar ve Umut beşiyle başlayan Limakport İskenderun Engelliler Spor Kulübü, saha ve seyirci avantacıyla rakibine üstün bir oyun ortaya koydu. Maça mükemmel bir başlangıç yaparak devre arasına 42-32 önde giren İskenderun ekibi ikinci yarıda da etkili oyununu sürdürerek maçı 77-62 kazandı.

 

Hüseyin 25 sayı ile maçın en skorer ismi olurken Aydın 16, Fatih 15, Umut 13 ve Başar 8 sayıyla maçı tamamlayarak tüm takım galibiyete skor katkısı sağlamış oldu.

 

Maç sonunda açıklama yapan takım Kaptanı Umut Akbay şunları söyledi: “Süper ligde kötü bir ilk yarı geçirdikten sonra devre arasında tüm olumsuzluklara rağmen düşme potasındaki takıma sahip çıkan yeni yönetime, başta başkan Semir Yıldız olmak üzere Mehmet Ünlü, Suat Atasever, Mustafa Taşkın, Çağrı Aytaş, Şemsettin Öz, Limakport İskenderun Yönetimi ve çalışanlarına, yönetimimizle beraber her zaman yanımızda olan ve tribündeki yerini alarak bizi onurlandıran İskenderun Şehir kulübü üyeleri Sinan Çağlar, Gökhan Söylemez ve Yalçın Durkal’a takımızı hiç bir zaman yalnız bırakmayan taraftarımıza teşekkür ediyorum. Onlar bize inandı, bizde bu destek ve inançla Süper ligde kalma yolunda son haftaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz”