Okul bünyesinde Hayvanları Koruma Kulübü kuran öğrenciler, sokakta yaşayan kedi ve köpekleri besleyerek onların yaşamına katkı sunuyor. İskenderun Millet Parkı'nda düzenlenen etkinlikte öğrenciler, yaptıkları kedi ve kuş evlerini parkın belirli yerlerine yerleştirdiler.

Vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunulan etkinlikte Kulübün kurucusu okul öğretmenlerinden Nesrin Eren, amaçlarının eğitim içerisinde hayvan sevgisini vicdan ve merhamet duygusunu aşılamak olduğunu belirerek "Hayvanlar için 9 tane kedi evi ve 5 tanede kuş evi hazırlayıp parka yerleştirdik. İnsanların dikkatini çekmek adına pankartlar hazırlayarak parkı belirli alanlarına yerleştirdik. Hayvan sevgisini çocuklara aşılamak adına röportajlar yaptık ve bilgiler verdik. Bu etkinlikteki en büyük amacımız özellikle çocuklara ulaşarak hayvan sevgisini aşılamaktır " diye konuştu.

 

İnsanları bilinçlendirme adına okul olarak hayvanlar için etkinlik düzenlediklerini dile getiren öğrencilerden Elif Göç, ise "Hayvanlarla ilgili insanlara sorular sorduk. Okulda yaptığımız kedi evlerine parkın belirli yerlerine yerleştirdik. Kedilerin daha rahat kalabilecekleri yerler yaptık. Çocukları ön planda tutarak onlara hediyeler dağıttık" dedi.

 

Öğrencilerin çalışmalarını takdir eden vatandaşlar ise dünyada en güzel şeyin sevgi olduğunu belirterek öğrencilerin güzel davranışları için onlara teşekkür ettiler.