Öğrencilerle bir araya gelen Doktor Buket Şenkaya, Diyetisyen Gökhan Akdağ ve psikolog Birsen Köklü başarılı öğrenci olmanın yollarını anlattılar.

 

Okullarında düzenlenen kariyer gününe katılan misafirlere teşekkür eden İskenderun Lisesi Okul Müdürü Seher Akyazıcı öğrencilerin davetlilerin vereceği bilgileri iyi dinlemelerini ve onlardan feyz almalarını tavsiye etti.

 

Aura Güzellik Merkezi’nden Dr. Buket Şenkaya burada olmalarının tek amacının öğrencilere destek olmak ufuklarında pencereler açmak olduğuna vurgu yaparak “Biliyoruz ki ciddi bir sınav hazırlığındasınız. Ama herkes strese giriyor. Benim size tavsiyem şudur kesinlikle strese girmeyin” dedi.

 

Lise son sınıfta çalışmaya başladığını hatırlatan Dr. Şenkaya “Bugün doktorum yarın sizlerde aynı durumda olacağınıza inanıyorum. Ben hiçbir torpilim olmadan, doktor oldum ve şuanda Aura Güzellik Merkezinde bir muayenem var. İşlerimde çok şükür yolunda, sizler de bu konuda benimsediğiniz işin peşine gidin. Mutlaka sevdiğiniz iş ile uğraşın” diye konuştu.

 

İskenderun Lisesi mezunu olan diyetisyen Gökhan Akdağ ise yıllar önce bu sıralarda oturduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Kesinlikle bugünü düşünemiyordum ama bugün işimin başında başarılı olmanın peşinden gidiyorum”

 

Vitaecare Sağlıklı Yaşam Psikoloğu Birsen Köklü de insanların hayatlarındaki gerçeklere işaret ederek “Kesinlikle stresi yanınızda taşımayın. Başarılı olmak isler için çok önemli ancak siz başarı kadar önemlisiniz kendisini olumsuz şeylerden uzak tutara başarıyı yakalayacaksınız” şeklinde konuştu.

 

Öğrencilerin sorularını tek tek cevaplayan katılımcılar öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek toplantı son buldu.