Arsuz’a bağlı Karaağaç-Konarlı Mahallesinde güpegündüz yaşanan hırsızlık girişimi güvenlik kameralarına yansıdı. Karaağaç-Konarlı Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Hava apartmanına giren başları türbanla örtülü kadın görünümlü kimliği belirsiz dört kişi güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

 

Osmaniye’den geldiği değerlendirilen henüz kimliği belirsiz dört kişi olduğu belirlenen grup, başta İskenderun olmak üzere Arsuz ve Belen gibi yerlerde hırsızlık amacıyla maymuncuk kullanarak kapıları açıp evlerden pahada değerli eşyaları çalıp kayıplara karışıyor.

 

En son Arsuz’un Karaağaç-Konarlı Mahallesinde kendilerine aile süsü vererek Hava apartmanına giren dört kişilik hırsızlık çetesi en üst katta bir dairenin önünde durdu. İçlerinden birinin maymuncuk benzeri bir malzemeyle kapıyı açmaya çalıştığı, diğerlerinin de kendilerini gizlemeye çalışmaları anlar ise güvenlik kamerası ile saniye saniye görüntülendi.

 

SON İŞLERİNDE POLİSİN EVİNE GİRMİŞLER!

Elindeki malzemeyle kapıyı açmaya çalışan hırsız grubu kapıyı açtıktan sonra binanın son katında bulunan bir polis memurunun evine girmeye çalıştığı, başarılı olamayan hırsızlık şüphelileri dört kişi Arsuz ilçe emniyet müdürlüğü tarafından aranıyor.