İskenderun Gençlik Merkezi Müdürlüğü gönüllüleri “Afrin Yolunda Bir Bayrak” projesi ile Zeytin dalı harekâtına katılan Mehmetçiğe gönderilmek üzere iki bin on sekiz adet ay yıldızlı Türk Bayrağı hazırladı.

 

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürlüğü “Afrin Yolunda Bir Bayrak” Projesiyle, Zeytin Dalı Harekâtı’nda görev alan kahraman Mehmetçikleri desteklemek ve tebessüm ettirmek amacıyla halkın, kendi el emekleriyle yaptıkları 2018 adet şanlı ay yıldızlı bayrak hediye edilecek.

 

Bayrakların kırmızı keçe (9x6 cm) boyutunda zemin üzerine, beyaz keçeden ay 4 cm yıldız 2 cm olarak yapıştırılıp, oluşturuluyor. Bu bayraklara ek olarak vatandaşların, vatana millete, Mehmetçiklere olan sevgisi ile samimi duygularını aktardığı bir resim yaparak veya mektup yazarak, sağ alt köşesine de adı-soyadı, yaş bilgileri yazarak İskenderun Gençlik Merkezi’ne ulaştırılması istendi.  

 

Merkezde hazırlanan bayraklar, bayrak malzemeleri ile kentin en hareketli noktası havuzlu çarşıda stant kuran İskenderun Gençlik Merkezi gönüllüleri vatandaşlardan bu anlamlı projede yer almalarını istedi. Bu Projeye vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Stant etrafında toplanan genci, yaşlısı, kadını erkeği öğrencisi bayrak projesine katkı sunarak destek verdi. Çocuklar da boyama kalemleriyle Afrin’de zeytin dalı harekatına katılan Mehmetçiğe gönderilmek üzere vatan ve bayrak sevgisini anlatan resimler çizdiler. Yapılan bayrakların arkasına da duygu ve düşüncelerini yazanlar dikkat çekti.

 

Bayrak arkasına duygu ve düşüncelerini yazanlardan bir vatandaş, söylenecek ne varsa söylendiğini ifade ederek “Duamız onlarla, onlar orada ordu, biz de burada dua ordusuyuz onların arkasında inşallah” dedi.

 

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin, Merkez olarak manevi ve kültürel değerlere sahip çıkmaya çalıştıklarını ifade ederek “Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e düzenlediği zeytin dalı harekâtı var. Biz de kahraman Mehmetçik için Merkez olarak ne yapabileceğimizi düşündük. ‘Afrin Yolunda Bir Bayrak’ proje başlattık. Gençlerimiz, çocuklarımız, vatandaşlarımız küçük keçeden Türk Bayrağı yaparak projeye katılım sağladılar. Ayrıca Mehmetçiğe moral amaçlı, duygu ve düşüncelerini ifade eden mesajlar, mektuplar yazarak bayrağa iliştiriyorlar. İki bin on sekiz adet toplandığı takdirde, bu bayraklar Afrin’deki Mehmetçiğimize gönderilecekler. En güzel mektubu yazan kişi ve mektup, mesaj yazan gençleri de Afrin zaferi sonrasında Mehmetçiğimizle buluşturmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

 

Başlattıkları projenin ilk önce İskenderun ile sınırlı olmasına karşın, kısa sürede Türkiye’ye yayıldığını vurgulayan Keskin yurdun birçok ilinden kendilerine bayrak gönderildiğini sözlerine ekledi.