Çukurova’nın Halk ozanlarından sonra Sivaslı halk ozanı Hilmi Şahballı da Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütü unsurlarına yönelik TSK’nın sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı'na ve Mehmetçiğe Hatay’ın sınırda sazlı-sözlü destek verdi.  

 

Bilindiği üzere bir süre önce Hatay'ın Hassa ilçesine bağlı Akbez Mahallesi'nde toplanan gaziler, halk ozanları ve Yörükler, Mehmetçiğe destek mesajlarıyla dikkat çekmişti.

 

Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER), Çukurova Halk Ozanları Derneği, Osmaniye Yörük Türkmen Derneği, Hatay Yörük Türkmenleri Derneği, Adana Honamlı Yörükler Derneği, Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği, Türkiye Harp Malulü ve Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şubesi üyeleri Hatay’ın sınırında sıfır noktasından hep birlikte Mehmetçiğe mesajlarını vermişlerdi. Çukurovalı Halk ozanları saz çalıp, Mehmetçiğe methiyelerle dizen türküleri hep birlikte seslendirdiler.

 

ŞAHPANLI DA ŞİİR VE TÜRKÜYLE MESAJ VERDİ

Ünlü Halk ozanlardan Hilmi Şahballı da hafta sonu Hatay’ın Hassa ilçesi Suriye sınırı sıfır noktasına Sivas’tan bir grup sanatçı topluluğuyla geldi, Mehmetçik için kurban kestiler. Halk Ozanı Hilmi Şahballı, Mehmetçiğe destek olmak için gönül birliği yaptıklarını ifade ederek şiirini okudu ve ardından ‘Bu asker bizim asker’ türküsünü seslendirdi.