Antakya’nın yiyecek içecek ve eğlence mekânlarının bulunduğu Hürriyet Caddesi üzerinde yemek masaların yanında bir çocuk kâğıt mendil satarken, çevredeki vatandaşların da dikkatini çekiyor. Önünde satmak için koyduğu mendil ve yemesi için kendisine verilen dürümü çekiştirerek yemeye çalışan çocuğun yanına bir sokak köpeği yanaşıyor.

 

Belli ki yavrularını beslediğinden memeleri sarkmış dişi sokak köpeğinin de karnı açtı. Mendil satıcısı çocuk, yanı başında gözlerinin içine içine bakan sokak köpeği ile dürümünün ucundan ucundan paylaşmaya başladı. Mendil satıcısı çocuk, bir taraftan dürümünü ısırırken bir taraftan içerisinden çekip çıkardığı eti köpeğe verdi.

 

Bu paylaşımdan zevk almaya başlayan mendil satıcısı çocuk, kimi zaman da eti verirken oyun oynamaya kalktı. Bu oyuna sokak köpeği de dahil oldu, ısrarla elindeki dürüme yönelince çocuk yeterince yemeğini düşünerek, kalan dürümün hepsini hayvanın önüne bıraktı.

 

Sokak köpeğiyle ekmeğini paylaşan mendil satıcısı çocuk, sevgisini de okşayarak göstermeyi de ihmal etmemesi de görenlerin takdirini topladı.

Kaldırımda mendil satan çocuk ile bir sokak köpeği arasındaki yemek paylaşımı ise görenlere tam bir insanlık dersi niteliğinde bir görüntü verdi ve ‘hayat paylaşınca güzel’ dedirtti.