Kaptan Mehmet Paşa camiinde bugün öğle namazına müteakip çifte cenaze kaldırıldı. Uygur ve Terzi ailelerinin yakınları ile Ak Parti geçen dönem milletvekili TBMM İdari eski amiri Orhan Karasayar, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’nın da hazır bulunduğu cami avlusunda cemaat önce merhume Nazife Terzi, ardından da merhume Mukadder Uygur için cenaze namazı kılındı. Ardından helallik alındı.

Acı günlerinde Gazeteci Sami Uygur, kızları Banu ve Zeynep Uygur ile Terzi ailesini yakınlarını sevenleri yalnız bırakmadı. Her iki cenaze de yakınları tarafından omuzlara alınarak dualar eşliğinde cenaze araçlarına kadar taşındı.   

Merhume Mukadder Uygur, Arsuz Karaağaç Asri Mezarlığı’nda, Nazife Terzi de İskenderun Çankaya Asri Mezarlığında gözyaşları ve dualar eşliğinde toprağa verilerek son yolculuğuna uğurlandı.

Uygur ailesi taziyeleri Kanatlı Caddesi, Kanatlı Eczanesi karşısındaki ara sokakta kurulan çadırda, Terzi ailesi ise Esentepe Mah. Şht jnd.onb. Mahmut Açıl cad (Çankaya) Aysa sitesi K/ bloktaki evlerinde kabul ettiği bildirildi.