Alınması gereken zorunlu Mesleki Yeterlilik belgeleri ile ilgili TOBB MEYBEM A.Ş. Genel müdürü Ahmet Saygın Baban, İTSO Başkan yardımcısı Muhsin Yeter ve İTSO Dış Ticaret Memuru Meltem Kartal, Arsuz bölgesinde faaliyet gösteren Filmar Filtre ile Yazıcı Demir-Çelik Fabrikalarını ziyaret ederek bilgiler verdiler.

  Filmar Filtre  Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Saçan, “İşletmemizde çalışanlarımıza yönelik gerekli belge alınması için hassas hareket ediyoruz. TOBB MEYBEM  ve  İTSO’nun da bölgemizde işletmelerimizin menfaatine olan bu uygulamayı başlatmalarından ve sizlerin buraya kadar gelip bizleri bilgilendirmenizden dolay teşekkür ediyoruz. İşletme olarak zaten bizler,  önce İş Sağlığı ve İş güvenliği diyoruz. İş yerinde çalışanlarımıza yönelik alınması gereken Mesleki Yeterlilik Belgesi konusunda bir çalışma yaparak, bu konu ile ilgili gerektiğinde sizlerle birlikte çalışmaktan mutluluk duyarız. TOBB MEYBEM’in bu hizmeti hem ücretsiz vermesi hem de teşvikler konusunda destek olması ise bizleri dolayısıyla memnun etmiştir” şeklinde konuştu.

TOBB MEYBEM A.Ş. Genel müdürü  Ahmet Saygın Baban Yazıcı Demir-Çelik Fabrikaları Metalorji mühendisi Erkan Uçar ve yetkililere bilgiler vererek;   “Hatay genelinde  TOBB MEYBEM A.Ş  olarak bu konuda kapsamlı çalışmalarına başladık. İTSO bünyesinde de Temsilcilik Ofisimiz de faaliyetlerine başlamıştır. Türkiye genelinde tüm Ticaret Odalarında temsilcilik ofislerimiz mevcuttur. Bölgemizdeki firmalarımıza daha hızlı hizmet edebilmek adına çalışmalar yapılmaktayız. 2019 yılına kadar ücretsiz olan bu uygulama yıl  sonundan itibaren ücretli hale gelecektir. Özellikle Vinç Operatörü kaynak ve ağır sanayide çalışan ve 117 iş kolunda faaliyet gösteren işletmelerimizin Mesleki Yeterlilik belgesi almaları gerekmektedir. Her çalışanın belgesi olması gerekiyor. Alınan bu Mesleki yeterlilik belgesi bir nevi ehliyet görevi görmektedir” şeklinde bilgiler verdi.