Büyükelçi Erkhov’u misafir eden MMK Metalurji Genel Müdürü Denis Kvasov Büyükelçi Erkhov’a üretim süreçleri, finansal göstergeler, yeni yatırım planları hakkında bilgiler verdi. Büyükelçi Erkhov, Rusya’nın en büyük demir çelik üreticisi MMK’nın grup şirketi olan MMK Metalurji’nin büyümesinin büyük önem arz ettiğini vurguladı.

 

Büyükelçi Erkhov, bu büyüklükteki ve modern yatırımların başarılı olmasının, bölgede yatırım yapmak isteyen yeni yatırımcılar için olumlu örnek olmasının yanı sıra Rusya ve Türkiye gibi iki büyük ülkenin dostluk köprülerinin gelişmesine de katkı sağlayacağını kaydetti.

 

MMK’nın yatırımlarını geliştirmesi, yeni Rus yatırımcıların Türkiye’de yatırımlarının artırılarak devam etmesinin Rusya Federasyonu Büyükelçiliği tarafından sonuna kadar desteklendiğinin altını çizen Büyükelçi Erkhov,  “Şirketin her zaman yanındayız. Karşılaşılan engellerde çözümü nottasına destek olacağız” dedi.

 

MMK Metalurji üretim tesislerini gezerek, fabrika ve üretilen ürünler hakkında bilgi alan Büyükelçi Erkhov şirkette çalışan Rusya vatandaşları ile sohbet ederek onların sorularını yanıtladı, Büyükelçilik olarak her zaman vatandaşlarının yanında olduklarını iletti.

 

MMK Metalurji ziyaretinden sonra Hatay’ın tarihi ve turistik yerlerini görmek isteyen Büyükelçi Erkhov, MMK Metalurji Genel Müdürü Denis Kvasov ile birlikte Antakya’ ya giderek burdaki St Pierre Kilisesi’ni, arkeoloji müzesini gezdi, Hatay Valisi Erdal Ata’ya da makamında nezaket ziyaretinde bulundu.