Kaymakam İskender Yönden eşi Ayşenur Yönden ile birlikte Mahalli İdareler Seçimini kazanan yeni muhtarlardan bir gurubunu kaymakamlık konutunda ağırladılar.

Kaymakamlık konutunda düzenlenen akşam yemeğine; ilk grup olarak, İsmet İnönü Mahallesi Muhtarı Engin Aktuğ ve eşi, Düğünyurdu Mahallesi Muhtarı Seyfettin Çöloğlu, Gültepe Mahallesi Muhtarı İrfan Bozdağ ve eşi, , Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Hasan Şanlı ve eşi, Numune Mahallesi Muhtarı Etham Ayseki ve eşi katıldı.

Muhtarlarla gönül sofrasında buluşan Yönden Ailesi, kişiye özel hazırlanmış kalemleri muhtarlara hediye olarak takdim etti.

Kaymakam Yönden; “Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, İlçemizde görev yapan tüm mahalle muhtarlarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Dr. Ayşenur Yönden ise, muhtar eşleriyle samimi bir diyalog oluşturarak, mahallelerimizin ve mahalle sakinlerimizin sorun ve ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yapılabilecek çalışmaları kadın gözüyle değerlendirdi.