MÜSİAD Hatay şube Başkanı Fatih Tosyalı,2018 yılının daha verimli ve umutlu geçeceğini belirterek,” Suriye deki iyileşme sürecinin ve Irak’taki yatırım ticaret sürecinin bölgemize olumlu yansımaları olacağını düşünüyoruz.” dedi.

MÜSİAD Hatay Şubesi yönetimi dernek binasında üyeleri ile bir araya gelerek geçen yılı değerlendirdi. Hatay Şube Başkanı Fatih Tosyalı, önemli ve kazanımlı bir yılı geride bırakırken yine verimli ve ümit verici bir yıla giriyoruz diyerek,” Ülkemiz, Siyasi ve ekonomi alanında önemli mesafeler kat etmiştir. Haksızlığa ve oldubittilere kalkışanlara göstermiş olduğu duruş ve hamleleri ile dünyada lider konuma gelmiştir. Myanmar’da, Suriye’de, Irak’ta Sudan’da, Yemen’de, Filistin de Dünyanın birçok yerinde barışa ve insanlığa önemli katkılarda bulunmuştur. Tüm bunların ışığında üretim artışları ve ihracat artışları ile ekonomik alanda da hedeflediği noktalara hızla ilerlemektedir.” dedi.

Tosyalı, 2018 in daha verimli ve umutlu geçeceğini, Ülkemizde ve dolayısıyla bölgemizde yatırım, üretimin ve ticaretin daha da yükselerek gelişeceğine inancımızı ortaya koyduk diyerek şunları söyledi:

“ Suriye deki iyileşme sürecinin ve Irak’taki yatırım ticaret sürecinin bölgemize olumlu yansımaları olacağını, Dövizdeki durumun ticaretimizde ne gibi beklentiler oluşturduğunu üyelerimizle konuştuk.

Gençlik komisyonu başkanımızla, Yakın Geleceğin iş adamları olan gençlik yapılanmamızın çalışmalarını, beklentilerini ve önerilerini görüştük. Bu vesile ile 2018 yılında barışa huzura ve insanlığın kazanımlarına katkıda bulunmak için herkese daha çok görevler düştüğünü, Ülkemiz ve milletimiz için üretmeye devam edilmesi gerekliliğini vurgulamak isterim.”