MÜSİAD Hatay Şubesi’nin ev sahipliğinde Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve MÜSİAD 2. Dönem Genel Başkanı Ali Bayramoğlu’nun katılımıyla Amerika’da kurulacak ilk Türk Organize Sanayii Sitesi ve Finansman İmkanları paneli yapıldı. Ardından da Atatürk Anıt alanında geniş katılımlı iftar yemeği düzenlendi.

 

İftar yemeğinde davetlilerin oturduğu masalarda Gaziler ve alileri kendilerine yer bulamayıp ayakta kalınca ortam gerildi. Gaziler ‘Bizi davet ediyorsunuz, kaç kişi katılacaksınız diye sayı istiyorsunuz ama şuraya bakın’ diye tepki gösterdi.

 

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden başta olmak üzere ortamı sakinleştirip yer ayarlanması konusunda çaba sarf ederken aykata bekleyenlerin seslerini yükselmesi üzerine konuk Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve MÜSİAD 2. Dönem Genel Başkanı Ali Bayramoğlu da tartışmalara dahil oldu.

 

İskenderun Gaziler dernek Başkanı Neşet Turhan’a sakin olmalarını isteyen Bayramoğlu “Fazla kişi gelmiş ne yapılsın?” dedi ve sesler yükselince; ‘niye ayrıcalık yapıyorsunuz?’ sözleriyle de ortam daha da gerginleşti. Dernek Başkanı Turhan “Gaziye ayrıcalık tabi ki yapılacak” şeklinde cevap verdi.

 

MÜSİAD Hatay Şube Başkan Abdullah Bozatlı yaşanan olaylardan dolayı özür dileyerek ayakta kalan gaziler başka bir yerde iftarlarını yapmak üzere yönlendirdi.