İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik ekiplerinin bir hafta içerisinde uyuşturucuyla mücadele çerçevesinde 9 ayrı operasyon gerçekleştirilerek 12 kişi hakkında yasal işlem yapıldığı açıklandı.

 

Kaymakam Recep Soytürk imzasıyla yapılan açıklamada, Narkotik Suçlar kapsamında 19-26 Ocak 2018 tarihleri arasında 9 olay meydana geldiği belirtilerek, NSM (Narkotik Suçlarla Mücadele) Grup Amirliği ekiplerince gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde, 12 şahıs yakalandı ve haklarında yasal işlem yapıldığı kaydedildi.

 

Gerçekleştirilen operasyonlarda toplamda 30 gr. Kokain maddesi, 5 gr. Esrar maddesi, 60 adet Captagon uyuşturucu hap maddesi, 3 adet Extasy uyuşturucu hap ele geçirildi.

 

İlçede başta kolluk kuvvetleri ve istihbarat birimleri olmak üzere, tüm kamu kurum ve kuruluşlarca vatandaşların güven, huzur, sükûnu için özveri, uyum içerisinde görev ifa edildiğinin vurgulandığı açıklamada, bugüne kadar gerçekleştirilen operasyonlar ile yürütülen çalışmaların kararlılık ve ciddiyetle devam edeceğinin altı çizildi.