Uğradığı saldırı sonrası her kesimin sahip çıktığı Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, uzun bir aradan sonra Belediye binasına geldi. Girişte personeli tarafından karşılanan Başkan Mithat Nehir, kendisine yapılan saldırıya işaret ederek siyasetle uğraşan, kamu hizmeti gören muhtar, aza, meclis üyesi, müdür, memur hiç fark etmez birilerinin zaman zaman çıkarlarına dokunduğuna dikkat çekti.

 

Başkan Nehir, birilerinin rahatsız olması ve öfkesiyle karşı karşıya kalınabildiğini ifade ederek “Medeni insanlardaki ortalama davranış; öfkesini kontrol etmek, bunu daha medeni bir şekilde ifade edebilmek, derdini anlatmaktır, bize bu çirkin saldırıyı yapan insanı ben tanımıyorum. Hiç görmemişim o kadar insanlıktan uzak bir şeymiş ki hiç konuşmadan böyle fiziki bir şiddeti tercih etmiş oldu. İnşallah bir daha yaşanmaz, bir daha böyle şeyler olmaz” dedi.

 

HEPİMİZ O RİSKİ TAŞIYORUZ!

Personeliyle yaşadıklarını paylaşan Samandağ Belediye Başkanı Nehir şöyle devam etti: “Ama toplumun sizlerin bu işe karşı duruş sergileyen insanların verdiği refleks değerlidir. Çünkü hepimiz o riski taşıyoruz, hepimiz o risk altındayız. Bugün bana yarın başkasına, yarın size başkalarına olabilir. Bu tür medeni olmayan, aslında haklı da olmayan ahlaksızca ve gafil avlama yöntemi ile bu tür yöntemlere yeniden tevessül edilmesine tekrar fırsat vermemek adına bu davranışınızı bu karşılamanıza ben çok duygulandım. Tekrar teşekkür ediyorum…”