Hatay Final Four’da kalmayı belirleyecek kiran kırana geçen, nefes kesen bir mücadelenin sonunda maçı kazanan taraf İskenderun Nuran Yılmaz Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

 

İskenderun İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Salonunda oynanan liseler arası basketbol Hatay Final Fouru belirleyecek maçta İskenderun Nuran Yılmaz Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ile Cumhuriyet Anadolu Lisesi takımları karşı karşıya geldi. Çok çekişmeli ve kıran kırana bir mücadelenin verildiği karşılaşmada takımlar periyotları başa baş tamamlarken, durum 76-74’lük skoru eşitleme fırsatı bulan Cumhuriyet Anadolu Lisesi son saniyelerde potaya atılan top çemberden dönünce maçı kaybeden taraf oldu. Maçın galibi İskenderun Nuran Yılmaz Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi takımı ile taraftarı, Hatay Final Four’da mücadele etme hakkı kazanmanın sevincini yaşadı.    

Basketbol mücadelesi açısından çok güzel bir karşılaşma izlediklerini belirten Okul Basketbol takımı Antrenörü Beden Eğitimi öğretmeni Serkan Kahvecioğlu “Maçın başından sonuna kadar iki taraf da pes etmeyerek son topa kadar mücadele ettiler. 76-74’lük skorla biten maçta kazanan biz Karaağaç Nuran Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. İki takım da hak ederek finale geldiler. Finale yakışır bir maç izlettiler. Kazananın bölge Basketbolu olduğunu söyleşebilirim. Cumhuriyet Anadolu Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Mehmet Ateş’i de kutlarım, tam bir sistem takımı oluşturmuş, emek harcamış, kim kazansa hak edecekti, son topu iyi kullanan oyuncularım haklı bir galibiyet alıp Hatay’da Final Four'a kalmayı hak ettiler” dedi.

 

Kahvecioğlu, ayrıca okulda çalışma ortamını sunan her konuda yardımcı olan Başta Okul Müdürü Feremez Balaman'a Ahmet Benli, Erdal Kuzu, Kayra Topçu, Murat Demir'e ve başarıda sporculara destek olan tüm öğretmenlere çok teşekkür etti.