Adil COŞKUNER-Erzin

TFF 3 lig 1. Grubun Hatay temsilcisi Erzin Belediye Spor, Ofspor deplasmanında aldığı 1-2’lik skorla üç puanı hanesine yazdırırken, üçte üç yaparak galibiyet serisini sürdürdü.

 

Üç hafta önce Çanakkale Dardenel sporu deplasmanda 2-1 yenerek çıkışa geçen Erzin Belediye spor, geçen hafta da kendi sahasında konuk etiği Ankara Y. Altındağ sporu 1-0 yenmiş, bu hafa sonu Pazar günü Trabzon’un Of spor deplasmanından da yine başarılı sonuç alarak taraftarını sevindirdi.

 

Zorlu rakibini deplasmanda 1-2’lik skorla yenmeyi başaran Erzin Belediye spor son 3 haftada, 3’te 3 galibiyetle sıralamadaki yerini 18 puanla 12’ciliğe taşıdı.

 

Karadeniz deplasmanında Of Spor karşısında alınan galibiyetin ardından açıklama yapan Teknik Direktörü Ergün Aytekin, göreve geldikleri günden bu yana şansız bir şekilde puanla kaybettiklerini ifade ederek “Takımımız rakiplerimize oranla iyi futbol sergilemektedir. Özellikle son dakikalarda yediğimiz gollerle canımız çok yandı. Genç ve çok koşan bir kadroya sahibiz. Son haftalarda alınan galibiyetlerin tesadüfü olmadığını gelecek haftalarda görecekler. Camiamızın desteğiyle Erzin Belediye Spor önümüzdeki haftalarda daha iyi yerlerde olacaktır" dedi.

Erzin Belediye spor gelecek hafta kendi sahasında ligde 20 puana sahip Tokat Erbaa spor ile karşılaşacak.