Yaban Hayatını Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Özer’in Hassa İlçesi Akbez Pınarbaşı İlkokulu’na “1000Motorcu1000Çocuk projesi” Koordinatörü İlker Kül’ün de desteğiyle öğrencilere sürpriz bir etkinlik gerçekleştirildi.

 

Yaban Hayatını Koruma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Özer Hassa Akbez Pınarbaşı İlkokulu’nun 1977 yıllarında yapılan binanın yerine yenisinin inşa edildiğini belirterek “36 öğrencili okulda çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Öğrencilere döner, meyve suyu, kuru pasta kekler yediler. Bizimki ikramlıktı, asıl yardımsever İlker Kül’ün koordinatörlüğünde ‘1000Motorcu1000Çocuk projesi’ kapsamında Türkiye çapında yapılan bir etkinlik. Yeni eğitim öğretim yılında Hatay Hassa Pınarbaşı İlkokulu’ndan başladılar Yaban Hayatı Koruma ve Dayanışma Derneği olarak talep edince burayı. Gelmesinden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.    

 

Proje Koordinatörü Fotoğrafçı İlker Kül iki yıldır yürüttükleri çalışmalarda bugüne kadar bin 710 + 36 çocuğa ulaştıklarını, bu sezon ise yardım kampanyasına Hatay’ın Hassa ilçesinden başladıklarını söyledi.  

 

Sosyal medyada yayılan ve destek bulan “1000Motorcu1000Çocuk projesi” kapsamında Pınarbaşı İlkokulunun 36 öğrencisine bot, ayakkabı, okul çantası gibi hediyeler getiren ekip çocuklarla birlikte unutamayacakları bir gün yaşadılar.