Hatay’ın İskenderun ilçesinde bir süre önce Oğuz ve Kaya ailelerinin gençleri arasında yaşanan kavga, barış buluşmasıyla sulha dönüştü.

 

İki aile gençlerinin büyüyen kavgası araya büyüklerin girmesiyle sonlandırıldı. Hafta sonu Kaya ve Oğuz ailelerinin büyükleri öncülüğünde Barbaros Mahallesinde gerçekleştirilen barış buluşmasına Oğuz ve Kaya ailelerinin büyükleri ile gençleri katıldı.

 

Kaya ailesinin büyüğü yaptığı konuşmada “Bugüne kadar gençlerin yaptığı yanlışlar nedeniyle aileler birbirine düşman oldu. Bizler yıllardır birlikte ve aynı sofrada ekmek yedik, bu konuda gençlerin artık kendine çeki düzen vermesi gerekiyor” dedi.

 

Oğuz Ailesinden de yapılan açıklamada ise şunları söyledi: “Bizler bugüne kadar yıllardır bir arada olduk ve akrabayız, ancak gençlerin yanlış davranışları nedeniyle bu duruma geldik. Her zaman akli selim galip gelmiştir. Biz büyükler bu konuyu burada kapatmak ve eski günlerimize geri dönmek istiyoruz. Zaten aileler arasında asla bir sıkıntı söz konusu dahi olmamıştır. Gençler arasında yaşanan kavgalar nedeniyle bir sıkıntı oldu, bugün itibariyle bu yemeği birlikte yiyerek Kur’an-ı Kerim ve dua ile barışımızı sonsuzlaştıracağız”

 

Küslüğün ve kavganın kimseye fayda sağlamadığının dile getirildiği barış buluşmasında iki aile büyükleri hep bir arada oturarak sohbetler edildi, ayrıca geçmişlerinin ruhuna da dua ettiler.