Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Organ Bağış Koordinatörü Genel Cerrah Op. Dr. Cavit Göktaş, Türkiye’de organ bekleyen 25 bin hastanın olduğunu belirtti.

 Organ Bağışı Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Gelişim Hastane ’si personelini organ bağışı konusunda bilgilendirme semineri düzenlendi. Organ Bağış Koordinatörü Genel Cerrah Op. Dr. Cavit Göktaş, organ bağışının önemini anlattı. Göktaş, organ bağışı yapmanın, organ almak gibi değerli ve kutsal olduğunun altını çizdi.

Türkiye’de bağış bekleyen 25 bin mevcut hastanın olduğunu da sözlerinde belirten Op. Dr. Göktaş şunları söyledi: “Ülkemizde başta böbrek, karaciğer ve kalp olmak üzere 25 bin hasta, organ bulunamadığından hayati risk taşımaktadır. Bu hastalarımızı kaybetmemek için, bağışlarını arttırmamız gerekiyor. Organ bağışı yapmak, organ almak gibi değerli ve kutsaldır. Bu nedenle, yaşaması organ nakline bağlı insanlara, organ bağışlamak ve onların yaşamalarına vesile olmak en kutsal görevimiz olmalıdır. Her bağış, yeni bir hayattır”