OSB  temel atma  törenine  Hatay Valisi Erdal Ata, Erzin İlçe Kaymakamı Ahmet Demirci,Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek,Erzin Ticaret ce Sanayi  Odası (ETSO) başkanı Muhteşem Vural,İskenderun  OSB Başkan’ı Fatih Tosyalı, Payas İlçe Belediye Başkanı Bekir Altan, OSB Erzin’in iş İmkanlarını yukarılara taşıyacak çok sayıda sanayici iş insanı,Parti ilçe başkanları  ve kalabalık  Erzin halkı  katılım gösterdiler.

 

Tören ataya saygı duruşu ve İstiklal marşı okunması ile başladı. Törene katılan konuklar Erzin İlçe Müftüsünün duaları ile açılış kurdelesi  kesildi.

 

Vali ata Bölgenin en önemli sorunlarından bir tanesinin işsizlik olduğunu ifade etti Vali Ata; Bugün ülke genelinde İŞ-KUR’a kayıtlı milyonlarca insan var. Bize bir şekilde ulaşarak iş isteyen birçok vatandaşımız var. Bu sorunu çözmek her şeyden önce devletin en önemli görevlerinin başında geliyor. Dolayısıyla bende Hatay’da göreve başladıktan sonra Erzin’ le ilgili konular bize intikal ettirildiğinde burayla ilgili sorunların çözümü için elimizden gelen çabayı gösterdik” şeklinde açıklama yaptı.

 

ERZİN OSB 15 BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

 

Genişleme alanı ile birlikte toplamda onaylanan 3.750.000 m2’lik alanı yatırım yapmak isteyen sanayicilerimizle buluşturma imkanını da hem ilçemize hem de ilimize kazandırmış olacaklarını belirten Vali Ata ; “Ben inanıyorum ki burası bittiğinde en az 15.000 kişiye istihdam sağlayacak ve ülke ekonomisine büyük katkılarda bulunacak. Ben bu süreçte Yatırım İzleme Kordinasyon  Başkanlığı(YİKOB)ta çalışan Vali Yardımcımız Nursal Çakıroğlu’na ve YİKOB’taki diğer çalışma arkadaşlarımıza, Erzin Kaymakamına, Erzin Belediyesine, Erzin Ticaret ve Sanayi Odasına, sanayicilerimize kısacası geçmişten günümüze kadar emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi

 

Törende iş makinesinin temel atılacak yere harç dökmesi ile sona erdi. Erzin  OSB’nin ilk harcının atılması ile katılımcılar hayırlı olsun temennilerinde bulundu.