Türkiye’de otomotiv sektörünün perakende ve hizmet ayağını temsil eden Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Antakya’da 34. Bölge toplantısını düzenledi.

OYDER yönetim kurulu başkanı Murat Şahsuvaroğlu ve yönetim kurlu üyeleri ile bayiler üyeler Hatay Büyükşehir Belediye Meclis Salonunda bir araya geldi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ında katıldığı toplantıda konuşan OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu, bu toplantıların üyeler arası kaynaşmayı gerçekleştirdiğini söyledi. Şahsuvaroğlu,” Ülke genelinde 974 adet otomotiv plazası mevcut.5 milyon kapalı alan 70 bin doğrudan istihdam 30 milyar Tl direk yatırım alanı olan dolayı 100 bin kişiyi kapsayan sektörüz. Sektörümüzün geleceğini daha sağlam temeller altına almak için her zaman bakanlıklar, üniversitelerle bir çok alanda işbirliği yapmaktayız.” dedi.

FER’İ GURURLANDIRAN ARMAĞAN

OYDER yönetim kurulu başkanı Murat Şahsuvaroğlu ve yönetim kurulu üyesi Halef Günay, toplantıda üyelerden Fer Grup yönetim kurulu Başkanı Murat Fer’e günün anısına “BİR TOMOFİLDİR MURADIMIZ” kitap armağan etti. Murat Fer,” Fer grup ailesi olarak onur duyduk. Şahsım ve firmama adına teşekkür ediyorum” dedi.