Çocukların yaşlarına uygun aktiviteler ile buluşmasını sağlayan Oyun Karavan’ı  İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve eşi Feray Dingil’de anıt alanında çocuklarla bir araya gelerek miniklerin sevinçlerine ortak oldu.Anıt alanı çocukların akranları ile beraber  birbirinden güzel oyunlarına  sahne oldu.

 

Başkan Seyfi Dingil;”Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çocuk Oyun ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu ve Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen oyun tırı kentimize geldi. Bu organizasyonda emeği gençleri kutluyorum. Geleneksel oyunların unutulmaması ve yeni nesillere aktarılması için çocuklarımızı oyun karavanı ile buluşturduk” açıklamasında bulundu.

 

Proje koordinatörü ve sunucusu Koray Akdemir,  İskenderun’da sıcak bir şekilde karşılandıklarını, İskenderun Belediyesinin ev sahipliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Akdemir; “Gittiğimiz yerde çocuklarımız oyun karavanına yoğun bir ilgi gösteriyor” dedi.

 

Anıt alanında düzenlenen etkinlikte  çocuklar oyun müsabakaları, animasyon oyunları, ilk yardım eğitimleri, palyaço, boyama kitabı ve kalemleri, şişme oyun alanları, sinema ve animasyon gösterileri, seksek, ip atlama, çember çevirme halat çekmece, mendil kapmaca ve geleneksel sokak yarışma oyunları ile doyasıya eğlenme imkanı buldu.