Alkışlar, havai fişekler ve ıslıklar arasında Meydan Mahallesi sakinlerince yoğun ilgi gören Abdulkadir Özel’i “Mahallene hoş geldin” pankartıyla karşıladı. Mahallelinin “Geliyor, geliyor, inanıyoruz, güveniyoruz, Meydan seninle gurur duyuyor” sloganları eşliğinde yürüyen Abdulkadir Özel’e iftar programının yapılacağı yere kadar sevenleriyle yürüdü.

 

Milletvekili adayları Abdulkerim Güven, Ecrin Nazlı İnan, eski vekiller Mehmet Algan, Mehmet Soydan, İskenderun İlçe Teşkilat Başkanı Bestami Bilgili ve partililerin de katıldığı iftar programı öncesinde Meydan Mahallesi sakinlerine seslenen Milletvekili adayı Özel’in konuşması “Meydan seninle gurur duyuyor” sloganlarıyla sık sık kesildi.

 

“Recep Tayyip Erdoğan, Yaparsa yine AK Parti yapar” şeklinde kalabalığa tezahürat yaptıran Milletvekili adayı Özel “İlk turda sandıkları patlatırcasına Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar Cumhurbaşkanı yapmaya var mıyız?” diye sordu, Meydanlıdan “Varız!” diye destek gelmesi üzerine “Allah sizden razı olsun” dedi.

 

Türkiye’nin eski Türkiye olmadığını, Türkiye’nin Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde güçlü ve zengin bir Türkiye haline geldiğini vurgulayan Özel “CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi ittifakını “yıkım ittifakına da karşı elif gibi dim dik duracağız” diye konuştu.

 

İftar sonrasında Meydan Mahallesi sakinleri ile bir toplantı gerçekleştiren Özel, Meydan Mahallesi’nin sorunlarını yakından takip ettiğini dile getirdi ve “Bu karmaşaya Allah’ın izniyle son vererek, Meydan Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızı mağdur etmeden bu sorunu hep birlikte çözüme kavuşturacağız. Cumhurbaşkanımız yola çıkarken partimizin sadece bir tabelası vardı. Rabbime şükürler olsun, şimdi milyonlarız. Vakit el ele kol kola gezme vaktidir, vakit düşman oyununu bozma vaktidir. Vakit nifak yılanını ezme vaktidir. Vakit, direnişi selamlama vaktidir. Vakit, şahlanışı atağa geçirme vaktidir. Vakit Cumhurbaşkanını seçme vaktidir. Vakit Recep Tayyip Erdoğan'la yola devam vaktidir. 24 Haziran zaferi Hayırlı olsun. 24 Haziran Zaferimiz kutlu olsun” şeklinde konuştu.

 

Adalet ve Kalkınma Partisi döneminde cumhuriyet tarihi boyunca erişemediği kavuşamadığı güzel hizmetlere kavuşulduğuna vurgu yapan Özel şunları kaydetti: “Öyle bir ah edeceksiniz ki nereden nereye gelmişiz diye, ülkemiz hangi karanlık günlerden hangi akla aydınlık günlere çıkmış, hep birlikte müşahede edeceğiz. Bizleri onurlandırdınız. Rabbim sizlerden razı olsun. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı, kardeşliğimizi daim eylesin. Ramazan'ı şerifiniz mübarek olsun Ramazan Bayramınız mübarek olsun”