CHP İskenderun İlçe Teşkilat binasında Öztürk Çolak’ın Belediye Başkan aday adaylık açıklama toplantısına Milletvekili Suzan Şahin, diğer aday adayları, İlçe teşkilatı yönetimi ve kalabalık partili topluluğu katıldı.

 

CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu bugün toprağa verilen merhum ilçe başkanlarından Süleyman Uyar’ın ruhuna bir dakikalık saygı duruşuyla toplantıyı başlattı.

 

Var olan Cumhuriyet Halk Partisi ile İskenderun aşkının 1975 yılında başladığını hatırlatan Belediye Başkan aday adayı Öztürk Çolak “Siyasal partiye ilk kayıt oluşum, İskenderun ilçe gençlik kollarında yönetim kurulu üyesi olarak başladı” dedi.

 

Siyasi hayatında hiçbir alanında bir başka yola sapmadan sosyal demokrat olarak ilerlemeye devam ettiğinin altını çizen 43 yıllık CHP’li Öztürk Çolak “10 yıl Payas belediye başkanlığı yaptım. Daha sonra partimden hiç ayrılmadan verilen tüm görevleri yerine getirmek için çaba harcadım. Bugün buradan şunu haykırmak istiyorum. İskenderun Belediye Başkanlığına Aday adayıyım bu partide ben ya da diğer arkadaşlarımdan kim olursa olsun canla başla çalışacağımı belirtiyorum” diye konuştu.

 

Cumhuriyet halk partisi Hatay Milletvekili Suzan Şahin de İskenderun uzun aradan sonra iktidar partisiyle buluşan İskenderun Halkının beklediği ve umut ettiği hizmeti alamadığını savundu.