İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı PAC meydanında dolmuşların sıkışıklığını gidermek için atıl olan alan üzerinde inceleme yaparak burada projelendirdikleri düzenlemeyle trafik akışının rahatlatacaklarını söyledi.

 

PAC’da çok ciddi trafik sıkışması olduğunu vatandaşlardan da bu konuda çok şikayet geldiğinin altını çizen Belediye Başkanı M Fatih Tosyalı, bölgede inceleme yaparak çalışmalara başladıklarını açıkladı.

 

Tosyalı, PAC meydanında dönercilerin ilerisinde yaklaşık 3 dönüme yakın yeri değerlendireceklerini belirterek “Şu anda millet bu arsaya araçlarını park yapıyor. O bölgede bir çalışma başlattık ve yan yolda tıkanıklığı önlemek için iç tarafta bir cep planladık. Arsanın diğer gerisine de güzel bir park yapacağız. PAC’daki dolmuş indir-bindiri cebe çekip,  insanların bekleme alanını parka alacağız. Hem indir-bindir rahat yapılacak, hem de dolmuş bekleyen insanlar yapacağımız cep bölümünde oluşturacağımız parkla da daha rahat edecekler. Battı-Çıktı yan yolundaki dolmuşları çekip dolmuş trafiği yoğunluğunu oradan alacağız” diye konuştu.